REZERVASYON

Rezervasyon zorunlu değil ancak rezervasyon yaptırdığınız takdirde hem sizin hem bizim için hayat daha kolay!

Ege’deyiz malum, çok şanslıyız elimizin altında otun çöpün envaisi. Hep söylüyoruz Çiy’in kalbi Mutfağı. Doğal olarak Konukevi’ni de mutfakla bütünleşik düşünüp bu çatı altında sunduğumuz her ögenin birbirinden bağımsız ama hep bir uyum içinde olmasına özen gösterdik, tıpkı tabaklarımız gibi. Birbiriyle bağlantılı görünmeyen her şeyin arasındaki bağı gözle görünür kılmayı seviyoruz. Bu amaçla  köy odalarımızı içinde bulunduğumuz vadideki bitkilerden, mutfakta kullanmayı en sevdiklerimizle isimlendirdik.

KÖY ODALARI

 sumak

Üç Köy odamızdan ilki ”Sumak”.

Ekşi sever bir mutfağın vazgeçilmezi Sumak. Bu odadaki mobilyalar İngiliz tarzı antika. Sumağı andıran tonlarda, kendine özgü bir dokusu ve tadı var. Her şeye uyum göstermeyen ama şahsına münhasır duruşu olan Sumak’la yakıştırdık bu sebeple. 

rezervasyon yap

mercanköşk

Baharatli odalarımızdan ikincisi “Mercanköşk”.

Bahçemizde ve soframızda bolca bulunan bu taze baharatın hem güçlü ve topraksı, hem de yeşil ve ferah karakteri dolayısıyla bu odaya uygun olduğunu düşündük. Bizim için önemli bir diğer nokta “İyilestiricilik”,yani var olani onararak bir ortaya bir ürün koymak. Kimi ‘vintage’ kimi ‘antika’ olan mobilyalar, perdeler, aydınlatmaları onarıp iyileştirerek Çiy Konukevi misafirlerini bu ruhla ağırlamayı istedik, tıpkı restoranın içinde ve mutfağında olduğu gibi. Mercanköşk’te köyevi ruhuna sadık kalarak el oyması kapı, dökme mozaik merdivenli banyoda hamam kurnası, kuğu oymalı pirinç mobilyalar karşılıyor misafirlerini.

rezervasyon yap

ıtır

Bir de “Itır” var tabi.

Ferahlık ve tazelik anımsatan bu taze baharatı mutfakta fermante ürünlerde, dondurmalarda, marmelat ve etlerde kullanıyoruz en çok. Konukevi odalarımızdan Itır’ın beyaz mobilyaları, köy usulü çatısı, keten cibinlikli ferforje yatağıyla sade ve yalın bir his vermesi sebebiyle bu ismi çağrıştırdığını düşündük.

rezervasyon yap

ZEYTİN ODALAR

Gelelim Zeytinli odalarımıza;
Bulunduğumuz vadide zeytin ağaçlarına misafirliğe geldiğimizi hissediyoruz ilk günden beri. Heybetiyle bizi büyüleyen, ne kadar küçük ve geçici olduğumuzu hatırlatan bu ağaçlarin, üç odamızın tasarımına da ilham olmasını istedik. Zeytinli odalarda konfor biraz daha ön planda. Yeniden kullanılmak için dönüştürülmüş mobilyalar, yeninin fonksiyonelliğiyle Kuşadası körfezi ve vadi manzarasıyla “yavaşlamayı” hatırlamak için bir araya geldi. “Eklektik” tabaklarımızın, dolayısıyla sofralarımızın en temel farkı. En başından beri Konukevinde de bu hissi geçirebilmek için çalıştık.

hamades

“Hamades” ege civarînda bulunan Hurma cinsi zeytinin Rumca ismi.

Çiy’de ise bahçemizde 800 ila 1000 yıldır yaşadığı tahmin edilen güzeller güzeli iki ağacımızdan esinle koyduğumuz Çiy Konukevi’nin loft odasına verdiğimiz isim. Bahçesi ve terasıyla Ege’de köyümüzde uyanmanın tadını alacağınız ferah ve tam anlamıyla ‘eklektik’  Hamades sizi sarmalıyor olacak. 

rezervasyon yap

kalamata

Trilye Ve Kalamata, Vadide bulunan zeytin cinslerinden ikisi. Altlı üstlü birbirinin iz düşümü olan odaların terasından vadinin sakinliğine ortak olmak bu odalarda konaklamanın yemekten sonraki en keyifli kısmı olabilir.

rezervasyon yap

logo

Caferli, Zeybekler Sok. No: 6 Kuşadası/ Aydın

[email protected]
+90 549 640 04 01